19. den – Otevření portálu

Večer jsme se rozloučili s Atlanťany a na dnešek jsme si naplánovali již klidný den v Centru. Jenže člověk míní a Ašúti mění. Dopoledne nám vyšlo podle našich představ a zahráli jsme si celotáborovou hru “Co na to Galaxie” podle známé televizní soutěže. Poté nečekaně opět přistála v táboře raketa a v ní video, kde nám Atlanťané děkují za naši pomoc a sdělili nám souřadnice, kde přistál modul s dary pro nás. Dostali jsme všech 12 prstenů s kruhem, kam se vkládají, a svíticí model jejich planety, kam již odlétají i se svým vládcem a pilířem vědění celé jejich civilizace.

O poledním klidu šla vědecká rada zkontrolovat ašutskou schránku a v ní dostala rozkaz pro naše Ašúty, aby provedli útok na naši základnu. Při tom se nám podařilo získat místa dalších tří jejich základen, na která jsme se vydali, ty nás pak ale zavedly ještě dál a našli jsme jejich další dceřinné základny. Nakonec se nám podařilo získat i mapu s místem, kde se Ašúti pokusí otevřít portál, o d který usilovali celou dobu. Sešli jsme se tedy zpět v táboře a všichni společně vyrazili k portálu i s našimi převlečenými dětskými dvěma Ašúty. Tak jsme měli možnost sledovat, jak hlavní představitel otevírá na ovladači portál a ten postupně “vcucává” jednotlivé jejich členy. Poté jeden z nich se dokonce portálem vrátil, ale patrně tento skok nepřežil. Po této události jejich velitel portál nechal urychleně odpojit a zavřít. Posbírali jednotlivé předměty, které ho společně otevírají a rozešli se pryč.

V tuto chvíli je portál bezpečně uzavřen, nicméně Ašúti znají princip jeho otevření a mají všechny jeho součásti.

Večer nás po návratu čekala večeře a pak závěrečná discotéka. Na poslední den se pak můžeme těšit na závod pravdy, poslední tři rozhodující turnaje a vyhodnocení celého tábora.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.