O nás

Jak již název naší skupiny napovídá, jsme lidmi „hledícími ke hvězdám“. Toto jméno jsme získali podle první celoroční hry „Cesta ke hvězdám“. Název nám pak udělil RNDr. Jiří Grygar, nejvýznamnější český astronom.

V současné době máme 2 oddíly pro děti od 1. do 9. třídy, které se scházejí pravidelně jednou týdně na dvouhodinové schůzky v naší klubovně. Interně se schází i dvakrát měsíčně schází oddíl našich instruktorů.

Na našich schůzkách provozujeme pestré činnosti. Na část schůzky chodíme do tělocvičny kde hrajeme různé kolektivní hry. V klubovně pracujeme s keramickou hlínou, vyrábíme gelové svíčky, hrajeme společenské hry a řešíme různé záhady. Navštěvujeme také netradiční místa jako horozeleckou stěnu, lanové centrum, bazén, kluziště, výstavy, muzea, kina a mnoho jiných.

Během roku pořádáme zpravidla čtyři motivované celovíkendové výlety (srazy).

Během letních prázdnin pořádáme třítýdenní letní tábor „Vědecké Centrum Galaxie“.

  • Několik informací o letním táboře

Naší specialitou je letní tábor, který pořádáme více jak 40 let. TZ Pila – Bojanovice u Znojma je zasazena do krásné přírody znojemského kraje. Jezdíme vždy na tři týdny (21 dní) a míváme většinou 90 dětí (od 1. do 9. třídy). O běh tábora se stará přibližně 25 – 30 proškolených vedoucích. Jak z našeho názvu vyplývá – nazýváme se Vědecké Centrum Galaxie a zabýváme se pestrou činností z oblasti vědy, dějin, umění i sportu. Přesouváme se strojem času do různých historických epoch a prožíváme perfektní dobrodružství podpořené
.
Podrobné informace naleznete v sekci Tábor.

  • Kvalifikace vedoucích a instruktorů

Naše skupina udržuje vysoký standard v kvalifikaci vedoucích a instruktorů. Naši starší vedoucí mají dlouholetou praxi nejen z táborů a celoroční oddílové činnosti s dětmi, ale někteří také z práce ve školství. Vedoucí jsou pravidelně proškolováni především v oblasti bezpečnosti, zdravovědy, pedagogiky, vývojové psychologie a pravidelně si svoji kvalifikaci udržují na různých školeních a seminářích v rámci školícího centra přímo pod hlavní organizací Pionýra nebo Domu dětí a mládeže – a to s akreditací uznávanou MŠMT ČR. Naši mladí instruktoři se těchto akcí účastní také.

Pokud máte zájem, můžete se přijít podívat do naší klubovny, kde se během roku pravidelně scházíme. Klubovna se nachází na Praze 3 v ulici Ježkova 11. Dostanete se k nám např. metrem ze stanice Jiřího z Poděbrad (A, tram 11, 13) a nebo tramvají ze zastávky Viktoria Žižkov (5, 9, 15, 26).

Další informace a kontakty naleznete v sekci kontakty.