O nás

Galaxie_logo
Oficiální logo 147. PS Galaxie

Jak již název naší skupiny napovídá, jsme lidi “hledící ke hvězdám”. Toto jméno jsme získali podle první celoroční hry, kterou jsme hráli “Cesta ke hvězdám”. Samotný název nám pak uděloval RNDr. Jiří Grygar, nejvýznamější astronom.

V současné době máme 4 oddíly pro děti od 1. do 9. třídy, které se scházejí pravidelně jednou týdně na dvouhodinové schůzky v naší klubovně.

V klubovněNa našich schůzkách provádíme pestré činnosti. Na část schůzky chodíme do tělocvičny kde hrajeme různé sporotvní hry jako floorball, vybíjená, ringo atd. V klubovně pak rádi pracujeme s keramickou hlínou, vyrábíme gelové svíčky, hrajeme společenské hry, dozvídáme se od vedoucích spousty nových informací a řešíme různé záhady. Učíme se ovládat různé šifry, morseovou abecedu, umíme vázat uzle a poznávat přírodu kolem nás. Navštěvujeme také netradiční místa jako horozelecká stěna pro děti, lanové centrum, plavání, bruslení, návštěvy výstav, muzeí, kin a mnoha jiných.

Kromě těchto atraktivních schůzek pořádáme i celodenní akce jako je například Drakiáda, Toulky Prahou nebo Večerní hra Žižkovem. Spolupracujeme i s ostatními skupinami v našem okolí a účastníme se skupinových soutěží.

DSCF8057Další akce, které nabízíme, jsou celovíkendové výlety, motivované vždy nějakou hrou. Během roku stíháme většinou čtyři tyto výlety – v každém ročním období jeden. Od jara do podzimu jedzíme do menších základen po okolí středočeského kraje, někdy pod stany. V zimě jezdíme většinou do škol a užíváme si sněhu.

Během letních prázdnin pořádáme také na letní tábor “Vědecké Centrum Galaxie” na tři týdny – podrobné informace naleznete v sekci tábor.

  • Pár informací o letním táboru.

DSCF0764Naší specialitou je letní tábor, který pořádáme tradičně více jak 30 let. Za tuto dobu jsme vystřídali několik velkých táborových základen, například TZ Mařenice, TZ Pila – Bojanovice u Znojma, TZ Březina nebo TZ Buda – Horky u Zruče nad Sázavou. Nejvíce se nám osvědčila TZ Pila – Bojanovice u Znojma, která je zasazena do krásné přírody znojemského kraje. Jezdíme vždy na tři týdny (21 dní) a míváme většinou 80 dětí (od 1. do 9. třídy). O běh tábora se stará přibližně 25 – 30 stálých vedoucích, kteří jsou po celou dobu u dětí. Jak z našeho názvu vyplývá – nazýváme se Vědecké Centrum Galaxie a zabýváme se pestrou činností v oblasti vědy a dějin, přesouváme se do různých historických epoch a prožíváme perfektní dobrodružství podpořené celotáborovou hrou.

  • Z dějin Vědeckého Centra Galaxie

p1060406Vše začlo odhalením tajné práce Alberta Einsteina a jeho přítele Jessupa, kteří spolupracovali na výzkumu cestováním v čase. Zdálo se to býti nemožné, ale při jedné náhodě jsme se dostali k těmto tajným plánům a naši šikovní vedoucí dokázali stroj času sestavit. Od té doby jsme se rozhodli využívat stroj času k návštěvám historických událostí a prožít je “na živo”. Někdy jsme plnili i velmi zajímavé úkoly nebo jsme museli zachraňovat časoprostor před narušiteli, kteří se plánů na stavbu stroje času zmocnili. Vždy, když máme v plánu se přesunout do nějaké doby, učíme se všechny důležité historické události, zvyky a snažíme se co nejvíce zapadnout mezi historické obyvatele.

_DSC_0228Navštívili jsme již hodně historických destinací – například starodávný Řím, Řecko, Mezopotámii, Egypt, zažili jsme křížovou výpravu u Templářů, korunovaci egyptského Ramese II,  Kateřinu Velikou, Johanku s Arku, Saladina, dobu za skotského bojovníka Villiama Wallace, byli jsme i součástí královského odboje v Anglii při výcviku paragánů během atentátu na R. Heidricha a mnoho dalšího. Navštvte naší fotogalerii a přesvědčte se sami.

Náš tábor není však jen o cestování v čase, během 21 dní stihneme sportovní dny – Universiádu nebo Ninja Faktor, den kreativní a výtvarné činnosti – Kalokaghatii, různé tématické dny, den Stopy Xapatanu, koupání, dny v přírodě, puťáky, zábavné dny, karnevaly, diskotéky a spousty dalšího překvapení.

  • Kvalifikace vedoucích a instruktorů
IMG_7538
Vzdělávání vedoucích

Naše skupina udržuje vysoký standard v kvalifikaci vedoucích a instruktorů. Naši starší vedoucí mají již dlouholetou praxi, nejen z táborů a celoroční oddílové činnosti s dětmi ale také z práce ve školství. Vedoucí jsou pravidelně proškolováni především v oblasti bezpečnosti, zdravovědy, pedagogice, psychologii a pravidelně si svoji akreditaci udržují na různých školeních a seminářích v rámci školícího centra přímo pod hlavní organizací Pionýra nebo Domu dětí a mládeže – a to s akreditací uznávané MŠMT ČR. Naši mladí instruktoři se těchto akcí účastní také a většinu času se jim věnují právě i naši starší a zkušenější, kteří jim předávají své bohaté zkušenosti.

První z každoročního výletu na hrad.
První z každoročního výletu na hrad.

Pokud máte zájem, můžete se přijít podívat do naší klubovny, kde se během roku pravidelně scházíme. Klubovna se nachází na Praze 3 – v ulici Ježkova 11. Dostanete se k nám např. metrem ze stanice Jiřího z Poděbrad (A, tram 11) a nebo tramvají ze zastávky Husinecká (5,9,26)

Další informace a kontakty naleznete v sekci kontakty, kde je také plán schůzek.

Děkujeme za pozornost a těšíme se na Vaši brzkou návštěvu! 🙂

One thought on “O nás

  1. Radek Řezáč says:

    Dobré odpoledne do Galaxie. Já vlastně ani nic nechci,na tábor už ject vzhledem ke svému věku nemohu,ale něco bych přeci jen na Vás měl. Obrovské poděkování. Bude se Vám to zdát asi prapodivné,ale mě je už 28 let. Do 147.PS Galaxie jsem začal chodit už ve svých 12 letech,jsem žižkovák a tak proto Galaxie:)))) Na tiábory s Vámi strašně rád vzpomínám. Vždycky sem se strašně těšil na přesuny v čase,ten tajemný hlas ohlašující kde se právě nacházíme, no prostě úžasný. Když někdo dneska nadává na dětské tábory,vždycky s úsměvem vzpomínám jak jsem před více jak 12 lety jezdil s Vámi a strašně to “žral” …. Díky za ta léta která jsem nemusel o prázdninách trávit na žižkovských ulicích a parcích,ale mohl je trávit s Vámi!!!!!! Držím Vám palce. Radek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..