Naši vedoucí a instruktoři

Zajímá Vás, kdo se vlastně skrývá za naší 147. PS Galaxií? Jsou to odhodlaní a cílevědomí vedoucí a instruktoři z řad dobrovolníků, kteří rádi společně připravují perstrý program pro děti a věnují jim mnoho svého času.

Naši vedoucí dbají na své vzdělání a proto se účastní pravidelně oficiálního školení s ministerstvem školství uznávanou funkcí VDK – “Vedoucí dětského kolektivu” (ve funkci vedoucí nebo instruktor). Takto proškolený vedoucí má za sebou právní minimum, základy hospodářství, praktickou zdravovědu, psychologii a bezpečnost. Všichni vedoucí však vycházejí z několikaleté osobní zkušenosti práce s dětmi a někteří z nich mají  přímo i pedagogické vzdělání.

Někteří vedoucí získali i různé certifikáty a osvedčení, například na stavění nízkých lanových aktivit nebo zdravotníka zotavovacích akcí.

V současné době se naše skupina dělí na pomyslné “aktivní a pasivní” členy. Všichni aktivní jsou stále přítomni v centru všeho dění na skupině a pasivní jsou víceméně ti, kteří nás již z části opustili, byť z důvodu práce nebo založení vlastní rodiny. Avšak když je potřeba, vždy se můžeme obrátit jeden na druhého a společně si vypomoct.

Kdo to tedy z těch aktivních je?  Začal bych od našich nejstarších členů:

Martin Robauš
Irena Loudová
David Šik
Erik Šik
Stanislav Zejfrt
Hanka Synáčková
Markéta Pichová
Ladislav Michlovský
Jaroslav Horák

Za mladší generací stojí:

Milan Jandus
Lukáš Michlovský
Lukáš Kotrba
Jakub Naděje
Milan Pavelka
Jan Pavlíček
Týna Pavlíčková
Denisa Rubková

Filip Novák
Tomáš Rubek
Josef Rubeš
Martina Zierisová
Bára Nadějová
Viktor Vilímek
Honza Juhaňák
Anča Kurzweilová
Míša Krejčíková
Katka Sirotková
Hanka Kubátová

O něco mladší generace:
Marek Stejskal
Štěpán Provazník
Kuba Morávek
Honza Kurzweil

A naši nejmladší:
Aneta Tulachová
Ája Caklová
Anna Moulisová
Kateřina Průšová
Sára Malíková
Filip Nováček
Matyáš Kohlíček
Kuba Doucha
Týna Janotová
Vašek Lanžhotský
Zuzka Hanzlíková
Richard Hajdučík

Snad jsem na nikoho nezapomněl 🙂

Samozřejmě nesmím zapomenout na naše “bývalé” vedoucí, kteří působili na skupině až do nedávna a kteří svoji práci odváděli téměř ukázkově a stojí za nimi opravdu veliký kus historie naší skupiny. Kdybych měl vyjmenovat všechna jména, asi by mi nestačil rozsah této stránky. Důkazem mohla být nedávno pořádaná akce pro všechny naše vedoucí při slavnostním výročí 30-ti let existence 147. PS Galaxie, kdy se nás sešlo skoro 100. Bylo to velmi mimořádné setkání.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..