Naše tradice

Každá skupina má jistě své tradice pojící se s její minulostí. Rádi bychom Vás seznámili s těmi našimi.

Naše skupina oficiálně vznikla v roce 1980. Jejím působištěm byla a stále je Praha 3 a sdružuje místní děti a mládež během pravidelných oddílových schůzek. Skupina se během let několikrát přestěhovala do vhodnějších prostor a v současné době sídlí v ulici Ježkova 11 na Praze 3, kde má k dispozici klubovnu o několika místnostech.

Náš stejnokroj se skládá z černého trika Galaxie s motivem velké spirálovité galaxie vepředu, tmavě modrého baretu doplněného o modrý šátek. Součástí stejnokroje je i placka Galaxie. Tento stejnokroj nahradil předchozí zelené košile s červeno-černým šátkem.

Během ranního táborového nástupu je vztyčována vlajka Centra Galaxie s motivem Zeměkoule za doprovodu skladby On the Turning Away od kapely Pink Floyd.

Součástí výzdoby slavnostních ceremoniálů v rámci letního tábora využíváme velkou svítící  „Galaktickou mapu“ spolu s barevnými lávovými kameny, charakterizující čtyři barvy týmů (zelená, modrá, červená a žlutá). Každá z těchto barev charakterizuje jednu z osobností, která se stala svými činy naším vzorem. Barvu zelenou má německý fyzik Albert Einstein, modrou poté indický právník a bojovník nenásilnou formou za svobodu své vlasti Mahátmá Ghándí , červenou má vůdce třetího neúspěšného povstání otroků ve starověkém Římě Spartakus a žlutou srbský vědec, vynálezce a vizionář Nikola Tesla. Samozřejmě zde nesmí chybět ani náš současný stroj času.

V neposlední řadě, i když v současné době to už takovou tradicí moc není – je stálé vedení kroniky skupiny. Kronika bývala víceletá a zaznamnávala se do ní veškerá celoroční činnost oddílů, zápisky z akcí a táborů doplněné o fotografie či malované obrázky. Funkci kroniky v současné době plynule převzaly naše internetové stránky a sociální sítě: