Podzimní sraz Albert Einstein

Další sraz je úspěšně za námi!

Po dlouhé době jsem se během víkendového srazu přesouvali v čase. Ptáte se proč?

Motivace přesunout se během podzimního srazu vznikla již na táboře, kde nás pomocí časoprostorového děla kontaktoval sám Albert Einstein. Ve zprávě nás žádal o pomoc v prokázání jeho teorie.

Protože jsme s dětmi určili jako vhodný termín přesunu podzimní sraz, měli jsme čas se řádně na tento časoprostorový skok do roku 1915 na Pruskou akademii věd připravit.

Po příjezdu jsme si společně prošli databanku a pustili si videa, která nám přiblížila obecnou teorii relativity. Ještě před večerkou jsme zprovoznili stroj času a během chvíle už jsme seděli ve velké aule, kde jsme pozorně poslouchali Einsteinovu přednášku o gravitačním poli. Po přednášce Albert poprosil své kolegy z akademie, aby si nás rozdělili do vědeckých týmů a mohli jsme se následující den plně věnovat výzkumu.

Hned po budíčku jsme se vydali ven na akademický kampus, kde jsme formou hry molekuly poznávali Brownův pohyb. Po snídani jsme zdokonalovali své znalosti snad ve všech vědních oborech. Chodili jsme po stanovištích, kde jsme prováděli fyzikální a chemické pokusy, prokazovali různá matematická tvrzení, učili se víc o lidském těle a snažili se modelovat astronomická souhvězdí.

Po obědě jsme měli od Alberta za úkol se víc poznat ve vědeckých týmech a naučit se spolupracovat. Nikdo přeci nechce při tak velkém výzkumu nefunkční tým. Pod vedením profesorů z akademie jsme si prošli čtyřmi hrami. Ještě před večeří jsme si vyzkoušeli simulaci pohyblivých laserů a jak se mezi nimi proplížit.

Večer proběhlo velké měření astronomických hodnot a souřadnic hvězd a planet přes hvězdářský dalekohled, které následně Einsteinovi pomohly k prokázání teorie relativity.

Následující den nám Albert poděkoval za naši pomoc při získání důležitých dat k prokázání teorie. Pomohli jsme mu sepsat odborné články, se kterými bude přednášet na dalších univerzitách. Poté nám předal certifikáty o absolvování akademie a menší dary pro každý vědecký tým. Naše práce byla dokonána, a tak jsme se rozhodli přesunout zpět do naší doby.

Na fotky ze srazu se můžete podívat zde. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..