Den 2. – Šifry, uzle a standarty

Dnešní den čekalo na děti hned několik disciplín, které byly spíše tvůrčí a naučné.

Celodenní program jsme zahájili výrobou standart v podobě štítů, kde každá sekce výtvarně znázornila svůj název. V průběhu toho si děti ještě připravily trička pro batikování, která se opravdu povedla 🙂

Další částí programu bylo uzlování – nácvik základních uzlů, které by nám mohly v určitých situacích pomoci. Stejně tak nemohly chybět ani nejrůznější šifry, které budou děti během tábora určitě potřebovat při dalších soutěžích.

Během dne proběhly i zábavné pohybové hry na sekce.

Abychom se přesvědčili, že se během dne děti něco naučily, čekala na ně večer stezka, při které měly uplatnit své nově získané znalosti z oblasti uzlů a šifer. Děti vyrazily po sekcích na cestu po okolí, která byla naznačená fáborky. Cestou potkaly několik otázek, na které měly společně najít odpověď a také několik stanovišť, kde na ně čekali vedoucí s úkoly v podobě šifer a uzlů. Každý člen sekce plnil jeden úkol. Pokud se mu nedařilo, ostatní děti mu s tím mohly pomoci. Po návratu ze stezky, čekala na děti odměna v podobě vlastní uzlovačky.

Během dne nás čekalo několik překvapení. Stroj času nám ohlásil narušení časoprostoru. Později jsme zahlédli hlídku Gorgony, která se nám loni snažila překazit naši činnost a odpoledne jsme náhodou narazili na tajnou schránku jednotky černé růže, která byla už roky ztracená v časoprostoru.

Jsme zvědaví, co přinese další den.

One thought on “Den 2. – Šifry, uzle a standarty

 1. Klárka Křepínská says:

  Ahoj Klárko, máš krásný batikovaný tričko ! Protože je vidět, že to umíš bezvadně, na chalupě by jsi mohla vyrobit taky pro mě a pro maminku. A pro Pišťána 🙂
  Včera jsme s maminkou seděli do večera na terase a sledovali, jak se blíží ta včerejší silná bouřka a říkali jsme si, kdy to asi dorazilo k vám ?
  Snad vás to nespláchlo 🙂
  Bacha na Gorgony a Ašuty, všechno sleduju ! .:-)
  Měj se krásně, papa táta !

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..