Uchošlapové dobývají svět

Model Uchošlapa
Model Uchošlapa

Tento zajímavý článek vyšel v posledním čísle internetového populárně-vědeckého časopisu Věda & My. Informuje o Uchošlapech jako takových a přináší informace o vzniku Antiuchošlapí ligy. Zde si můžete přečíst celé jeho celé znění.

 

Pravděpodobně jste o nich nikdy neslyšeli. Asi jste je nikdy neviděli, ale jsou tu všude kolem nás. Uchošlapové.
 
Tento malý tvor velikosti tenisového míčku s velkýma nápadně žlutýma ušima přežívá díky lidem. Zasaženého jedince je těžké rozpoznat mezi zdravými, už jen proto, že se ohání slovy: „Já nejsem napadený.“ Pro tento jev se vžil výraz Oháňkový syndrom.
 
Uchošlapové dlouhá léta žili mezi lidmi bez povšimnutí. Až jednoho dne je na své cestě po africké poušti objevil dnešní expert na uchošlapí problematiku RnDr. Adalbert Vozihnoj, český rodák. Vozihnoj celé setkání popisuje takto:
„Celá karavana byla po dlouhém celodenním pochodu vyčerpaná. Rozbili jsme tábor a odlehčili velbloudům. Postavili jsme hlídky a chystali se jít spát. Já jsme zůstal ještě chvíli vzhůru a ve svém stanu jsem při světle petrolejové lampy dopisoval deník. Najednou jsem uslyšel podivné zvuky. Na chvíli jsem zapomněl, že jsem uprostřed Afriky a čekal, že každou chvíli se do stanu přiloudá ježek. Plachta stanu se malinko pohnula. Neudržel jsem svou zvědavost na uzdě a šel se podívat, co to je. Když jsem ale nadzvedl plachtu stanu, zvíře bylo pryč.
 
Celý další den jsem si na něj nevzpomněl, až opět večer. Tentokrát se zdálo, že jich je víc. Odložil jsem knihu a vyšel jsem před stan. Zřejmě jsem nebyl sám, kdo zvířata slyšel. I ostatní muži stáli před stany a hledali podivné vetřelce. A pak, zničehonic, jsme je uviděli. Bylo jich asi dvacet a skákali kolem strážního ohně. Jakmile jsme se k nim přiblížili, dlouhými skoky zmizeli ve tmě.“
 
Pro Adalberta Vozihnoje toto bylo osudové setkání. Po návratu z cest zpět do vlasti referoval o svém objevu v předních vědeckých magazínech. Ale všude se mu vysmáli. Vozihnoj věděl, že potřebuje důkaz jejich existence. Uspořádal proto výpravu zpátky do Afriky za účelem odchytu a výzkumu tvorů. Do poušti se společně s ním vypravili MuDr. Samuel Bachor a Tele von Neuchtwagen, CsC. Oba špičkoví odborníci na výzkum nových druhů.
 
Mise v poušti byla úspěšná. Triu vědců se podařilo Uchošlapy nejen odchytit, ale také z větší části popsat jejich život, hnízdění i potravinový proces. Bohužel netušili, že si každý z nich veze jednoho parazita zpátky do České Republiky. Nevědomky sem Uchošlapy zavlekli. Ti se rychle adaptovali na nové prostředí, a proto, že ztratili největšího soupeře – Slunce – začalo se jim náramně dařit. Když si vědci uvědomili, co zapříčinili, nelenili a založili Antiuchošlapí ligu (zkráceně AUL).
 
„Antiuchošlapí liga se zaměřuje na boj, odchyt a prevenci proti Uchošlapům. Každoročně pořádáme sraz, kde školíme nové uchošlapology. Někteří již mají i certifikát a oprávnění pro odchyt a další výzum Uchošlapů.“ Říká MuDr. Samuel Bachor.
 
Bachorovi se také po mnohaletém výzkumu podařilo vyvinout protilátku, která podaná bezprostředně po nakažení Uchošlapem, způsobí v těle nesnesitelné prostředí a Uchošlapa vypudí.
 
„Tahle látka by se měla dostat co nejdříve na trh. Momentálně jednáme s největšími světovými výrobci léčiv na poskytnutí licence. Je jasné, že tak vzácnou látku máme patentovanou. Zárověň ale chceme, aby se dostala k co nejširší veřejnosti.“ Komentuje současné aktivity AUL Tele von Neuchtwagen, CsC.
 
Lidé ale uchošlapí hrozbu neberou příliš vážně. Jak ukazuje tento příběh:
 
Krátce po příjezdu z Afriky vědci rozeslali do renomovaných populárně-naučných magazínů obsáhlou studii na téma Uchošlapy. Z většiny redakcí přišel odmítavý dopis věsměs se stejným obsahem – netropte si z nás blázny. Krátce po tomto incidentu zaznamenal Neuchtwagen zvýšený výskyt Uchošlapů na území České Republiky. Vědci rychle několik jedinců odchytili a jejich obrázky opět rozeslali do redakcí. Ani teď se nepotkali s pochopením. Redaktoři jejich fotografie označili za montáže a odmítli se problematikou Uchošlapů dále zabývat.
 
To ale nemohlo trio vědců odradit. Přesidlili do Prahy, kde našli spojence v podobě 147. skupiny Galaxie. Poslední tři roky rekrutují nové uchošlapology právě z řad 147. Galaxie. Uchošlapové se množí a vědci z AUL mají stále víc práce.
 
Nepodceňujte hrozbu Uchošlapů. Přidejte se do AUL a pomozte vymýtit tyto parazity.

2 thoughts on “Uchošlapové dobývají svět

  1. Adalbert Vozihnoj says:

    Milí přátelé vědci a výzkumníci,
    letos jsme v okolí Horních Krut zaznamenali zvýšený výskyt Uchošlapů. Mysleli jsme si, že jsme loni oblast vyčistili. Ale opak je pravdou. Tento fakt nás vede k domněnce, že se poblíž základny uhnízdila Uchošlapí kolonie vyvinutějších a odolnějších zemních jedinců. Proto jsme se společně s Bachorem a Neuchtwagenem rozhodli nasadit zbraně nejtěžšího kalibru. Nenechte si to ujít. Účast přislíbil i zahraniční kolega Bernhard Grömlün z Ruprechtu.
    S pozdravem Adalbert Vozihnoj.

  2. Irena says:

    Ahoj, mohu potvrdit, že hrozba Uchošlapů není žádná legrace, loni jsem se účastnila výcviku Antiuchošlapí ligy v Krutech a bylo to super. Měli jsme možnost dokonce pitvat Uchošlapy, které jsme odchytili a zavřeli do klecí. Také jsme se přímo účastnili odchytu opravdu nebezpečného Uchošlapa, který málem „odstranil a zneškodnil“ i vedoucí. Takže pojeďte, letos už je snad společně vymýtíme!

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.