Táborová historie

Bojanovice u Znojma – TZ Pila se od roku 1997 stala naší nejvíce navštěvovanou táborovou základnou, kam velmi rádi jezdíme. Obrovská hrací louka s hřištěm, chatičkami, zděnou budovou a úžasné okolní lesní prostředí je hlavní předností této základny. Objekt byl dřív skutečně pila, která se postupem času proměnila v táborovou základnu s kapacitou 120 lidí.

Z dějin Vědeckého Centra Galaxie

Vše začalo odhalením tajné práce Alberta Einsteina a jeho přítele Jessupa, kteří spolupracovali na výzkumu cestování v čase. Náhodou jsme se dostali k těmto tajným plánům a naši šikovní vedoucí dokázali stroj času sestavit. Od té doby jsme se rozhodli využívat stroj času k návštěvám historických událostí a prožít je naživo. Někdy jsme plnili i velmi zajímavé úkoly nebo jsme museli zachraňovat časoprostor. Vždy, když máme v plánu se přesunout do nějaké doby, učíme se všechny důležité historické události, zvyky a snažíme se co nejvíce zapadnout mezi historické obyvatele.

Navštívili jsme již hodně historických míst a epoch – například starověký Řím, Řecko, Mezopotámii, Egypt, zůčastnili jsme křížové výpravy s Templáři, viděli jsme korunovaci egyptského faraona Ramese II., potkali Kateřinu Velikou, Johanku s Arku, Saladina, skotského bojovníka za svobodu Williama Wallace, prošli jsme výcvikem československých výsadkářů v Anglii během atentátu na R. Heidricha, bojovali jsme po boku Husitů, byli součástí hnutí hippies v 60. letech a mnoho dalšího. Navštvte naší fotogalerii a přesvědčte se sami.