Přímětský tábor – Za tajemstvím vědy

Na pět dnů jsme se stali vědci a pomohli prof. Dráze Mléčné v jejím bádání!

V pondělí 19.8. začal příměstský tábor, a tak jsme se všichni sešli v naší klubovně v Ježkově ulici. Po hře, při ktéré jsme se seznámili, nás svým příchodem překvapila prof. Dráha Mléčná. Pověděla nám o sobě, že je velká vědkyně, která se účastní tajného vědeckého projektu, a požádala nás o pomoc! Neváhali jsme a pomoc jí hned slíbili!

První úkol byl jasný. Vědkyně ztratila svůj zápisník s cennými poznatky, my ho měli najít. Všechny stopy vedly do Tobogy Fantasy, zábavního parku. Tam se nám zápisník podařilo najít a zároveň jsme si užili spousty zábavy při prolézání všech atrakcí. Nechybělo ani vědecké bádání, na trampolínách jsme zkoušeli sílu odrazu, nebo třeba jak rychle dokážeme sjet tobogán. 

Druhý den jsme si vyrobili laboratorní pláště, přeci jenom každý správný vědec ho má! V pláštích jsme se pak mohli účastnit i několika chemických pokusů, které si pro nás vědkyně připravila.  U pokusů jsme se nejen pobavili, ale i něco přiučili. Víme například, jak vyrobit zubní pastu pro slony, jak sodík reaguje s vodou a mnoho dalšího.  Naučili jsme se také, co je pH. Pak jsme pomocí pH papírků určovali kyseliny a zásady kolem nás. 

Odpoledne nás čekala návštěva IQ Portu, kde jsme nalezli chybějící stranu ze zápisníku. Přitom jsme si mohli vyzkoušet, jakou máme sílu, jak pracují archeologové, jak se rýžuje zlato, a dokonce jsme si popovídali s robotem! Velmi nás také zaujala virtuální realita, kdy se z nás na chvíli stali motorkáři, kanoisti, letci, a kdo měl pro strach uděláno, vyzkoušel i horskou dráhu. 

Ve středu jsme vyrazili do aquaparku. Tam se nám podařilo najít sérum, které tam uschovala rivalka naší vědkyně. 

Další den nás vědkyně zavedla do nedalekého Planetária, kde předchozí večer zapomněla své matematicko-fyzikální tabulky. Ani ty nám nedělalo problém najít. Shlédli jsme naučnou pohádku o dvou nejlepších kamarádech, kteří si postavili vesmírnou loď. Vesmírem nás provedl lední medvěd a tučňák. Pak následovala prohlídka samotného planetária. 

Po obědě jsme si zaskotačili v parku. Hráli jsme tradiční i méně tradiční hry. Den jsme zakončili výbornou zmrzlinou a návštěvou dětského hřiště. 

V pátek jsme se sešli k poslednímu výletu. Protože jsme měli všechny úkoly od vědkyně splněné, vyrazili jsme na cestu do Černolických skal, kam jsme krátce před obědem došli. Obědvali jsme v krásném okolí přímo pod skalami, po kterých jsme se nakonec i prošli.  Zpět v klubovně nám vědkyně poděkovala za pomoc, rozdala diplomy a předala krásné odměny. 

Foto z celého tábora najdete zde.

Aneta+Filip

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..